Pravidelná údržba zajišťuje maximální bezpečnost lešení


Na vhodném skladování a údržbě lešení závisí nejen jeho životnost, ale i bezpečnost všech osob, které se v jeho okolí pohybují. Vždy proto věnujte dostatečnou pozornost péči o lešení a pravidelné odborné kontrole jeho stavu.

Důkladné čištění lešení je základním předpokladem pro jeho dlouhou životnost

Po dokončení každého stavebního projektu je bezpodmínečně nutné vyčistit veškeré konstrukce lešení a uvést je do stavu vhodného ke skladování. Zatímco pro odstranění bláta a menších nečistot často postačí voda, v případě většího znečištění lešení, například barvou, bývá nutné sáhnout po brusce. Kromě nosných konstrukcí věnujte pozornost i mytí lešenářských podlah. Protože se po nich vaši pracovníci pohybují ve výškách i několik hodin denně, je nutné udržovat podlahy v maximálně bezpečném stavu a minimalizovat riziko zakopnutí či uklouznutí na případných nečistotách.

Nepodceňujte kontrolu lešení

Před uskladněním je vhodné důkladně zkontrolovat veškeré součásti lešení a získat tak podrobný přehled o tom, zda některé z nich nechybí nebo nepotřebují opravit či nahradit novými díly. Aby byly zachyceny veškeré změny, ke kterým mohlo v materiálu dojít při manipulaci s lešením nebo během jeho skladování, je nutné zopakovat kontrolu lešení i před jeho dalším použitím.

Předejděte korozi a dalším problémům správným skladováním lešení

Pro co nejlepší přehlednost i stabilitu skladovaného materiálu je dobrým zvykem lešení před jeho uložením rozmontovat. Zatímco větší prvky lešení bývají skladovány ve speciálních zásobnících, drobné součástky můžete uložit do beden či jiných nádob. Kvůli ochraně před korozí je nezbytné skladovat lešení v prostorách s nízkou vlhkostí vzduchu. Dalším důležitým parametrem je teplota vzduchu, která by ve skladu nikdy neměla klesnout pod bod mrazu. Extrémně nízké teploty by totiž mohly vést k narušení struktury a pevnosti kovového materiálu lešení a tím i ke snížení jeho nosnosti a bezpečnosti.

Zajistíme vám veškerý servis lešení – profesionálně!

Máte-li od nás lešení pronajaté, doručíme vám je před zahájením každého projektu v perfektním stavu. Odborný servis vám rádi zajistíme i v případě, že si od nás vaše firma lešení zakoupila. Kromě profesionální kontroly a oprav zahrnuje tato služba i mytí lešení, v jehož rámci jako jediná lešenářská firma v České republice využíváme speciální mycí linku pro čištění ocelových lešenářských podlah všech rozměrů. S naším profesionálním servisem tak budete mít jistotu, že pro dlouhou životnost lešení i bezpečnost vašich zaměstnanců uděláte maximum.